«Малі фермерські господарства спокійно можуть претендувати на виділення щонайменше 500 млн. грн. з  1,4 млрд. програми компенсації відсоткової ставки по кредитам. Ми вже готуємо пропозицію урядовцям», – заявив голова Агро-Продовольчої Ради та Всеукраїнського Конгресу Фермерів Іван Слободяник під час зустрічі учасників Конгресу з міністром аграрної політики і продовольства Романом Лещенком.

Слободяник пояснив, що державна програма компенсації відсоткової ставки на всіх аграріїв становить 1,4 млрд. грн. Всього в Україні зареєстровано орієнтовно 50 тис суб‘єктів господарювання в аграрній сфері, з яких 40 тис. – це фермери. З цих фермерів 30 тис. – це господарства до 500 га. і вони не кредитуються банками і відповідно, випадають з цієї програми.

«Тобто цими 1,4 млрд. грн. з програми компенсації користуються лише 20% з усієї маси аграріїв, а 80% – ні», – констатує голова Агро-Продовольчої Ради.

Детальніше про зустріч фермерів з міністром Мінагрополітики дивіться у відео:

Звісно, півмільярда гривень це не вражаюча сума, але це вже допомога і держава має її надати, – погодився міністр Роман Лещенко:

«Це невеликі гроші, але вони ефективні. І поки рішення по бюджетній підтримці ще не затверджене, ми можем реалізувати цю ідею та вивільнити гроші».

Нагадаємо, 18.02.2021 р. відбулась зустріч учасників Всеукраїнського Конгресу Фермерів з міністром аграрної політики і продовольства Романом Лещенком та в.о. голови Держгеокадастру Олексієм Пінчуком. На ній серед іншого обговорювали і доступ фермерських господарств до банківського гарантування (створення Фонду часткового гарантування кредитів та інші інструменти).