Комітет Верховної Ради з питань аграрної і земельної політики підтримав рішення відновити Міністерство Аграрної політики і продовольства в межах колишніх повноваженнь. На цьому наполягали і аграрні асоціації України. Тепер це рішення профільного парламентського комітету передадуть в Кабмін, де вже урядовці ухвалять остаточне рішення.

Як завивив голова Всеукраїнського Конгресу Фермерів та Агро-Продовольчої Ради Іван Слободяник після засідання парламентського комітету, досить експериментувати над галуззю:

«Потрібен один міністр агрополітики і продовольства і одне міністерство, куди мають входити всі структури, які входили раніше для ефективної координації і реалізації політик».

Крім того, Слободяник наполягає на розширенні функцій Міністерства аграрної політики, передавши йому сільський розвиток і меліорацію:

«Після посухи в Південних областях, питання зрошення стане завданням саме Мінагро, а не Мінекології, як є зараз. Тим паче, що в жовтні Кабмін ухвалив план реалізації стратегії зрошення і на неї всі чекають. В країнах ЄС саме міністерства аграрної політики займаються сільським розвитком, оскільки фермери і село пов’язані. В Україні цим розвитком займається Мінрегіон, можливо час перейняти європейський досвід?».

Нагадаємо, що восени 2019 року уряд реорганізував Мінагрополітики і продовольства, приєднавши його до Міністерства розвитку економіки. В грудні 2020 року Верховна рада проголосувала за призначення міністром аграрної політики Романа Лещенка і Кабмін утворив саме міністерство, скасувавши постанову про приєднання.