Всеукраїнський Конгрес Фермерів звертається до Уряду із проханням не допустити зростання тарифів на електроенергію та врахувати інтереси споживачів, зокрема підприємств аграрно-промислового комплексу.

Йдеться про ініціативу в.о.міністра енергетики О.Буславець, яка збільшить норми доходності з 3% до 6% при встановленні стимулюючих тарифів для енергорозподільчих компаній (операторів систем розподілу). Ціна такої ініціативи біля 10 млрд. грн. у рік додаткових (над)прибутків для монополістів.

На думку голови ВКФ Івана Слободяника, це призведе до різкого підвищення тарифів на розподіл електроенергії та вдарить по багатьох підприємствах агропромислового комплексу. Цілий ряд секторів аграрної сфери має значне споживання електричної енергії:

«Держава таким чином стріляє сама у себе і виграють від цього лише монополісти, хоча заплатять усі українці. Переробка овочів і фруктів, сушка, теплиці тощо – це електроенергія. Дорожчає вона – дорожчають харчі».

Також ВКФ наголошує, що особливо недоречними косити АПК такими ініціативами під час пандемії Covid-19, коли економіка України перебуває у кризовому стані, а бізнес зазнає постійних карантинних обмежень, а також додаткових витрат пов’язаних із пандемією.

Зауважимо, український агропромисловий комплекс формує 10% ВВП країни, це експорт 40% (в грошах) від загального об’єму товарів. Це все ще галузь з величезним потенціалом, який реалізовує. За дев’ять років дохід від експорту продукції АПК збільшився на 123% ($12,2 млрд), що показує найбільше зростання експорту серед інших видів товару.