Насіннєва Асоціація України, Агро-Продовольча Рада, Всеукраїнський Конгрес Фермерів та Український Клуб Аграрного бізнесу просять Парламент якомога швидше ухвалити законопроект №3680 про спрощення процедур експертизи, реєстрації сортів рослин та обігу насіння.

З відповідним листом звернулись до керівництва Верховної Ради та голів усіх депутатських фракцій та груп.


У ньому наголошують, що законопроект №3680 містить ініціативи, вкрай необхідні для підтримки насіннєвої галузі, і його уже підтримав аграрний комітет ВР. Зокрема, це:

  • приведення до реалій сьогодення статус експертизи сорту. Нині експертиза сортів, як об’єктів, має спеціалізований статус державної науково-технічної експертизи, хоча селекційна діяльність створення сорту не вважаться науковою діяльністю. Такого немає ніде у світі;
  • скасування усіх дискримінаційних умов при поданні заявок на сорт селекціонерами;
  • введення електронного документообігу для державної реєстрації сортів, отримання дозвільних документів для ввезення дослідних зразків;
  • захист державою конкуренції у підприємницькій діяльності, якою на сьогодні є сертифікація насіння (платні послуги) і забезпечення конкурентного підходу та умов сертифікації на сортові якості за якісним принципом. Це впорядкує ціни і припинить монополізацію процесів на державних підприємствах, які зараз виконують владні адміністративні  функції.

Також агро-асоціації застерігають нардепів не зволікати з голосуванням законопроекту №3680, адже це повністю знищує умови для розвитку вирощування насіння в Україні та згортає доступ аграріїв до нових гібридів насіння порівняно з іншими європейськими країнами.

Законопроект, який спростить  експертизи, реєстрації сортів рослин та обігу насіння – це підтримка державою свого виробника насіння і цей документ потрібен невідкладно.