Законопроект про агрострахування пройшов профільний комітет і направлено на розгляд у Парламент у другому читанні, — повідомив заступник міністра агрополітики і продовольства Тарас Висоцький.

Під час виступу на IV Агрополітичному форумі він зауважив:

«Сподіваємось наступного пленарного тижня закон про агрострахуванню ухвалять і ми зможемо цього року запустити нові напрямки агрострахування. Також ми направили на узгодження порядок компенсації втрат по форсмажорних погодних умовах. Загалом на нові напрямки держпідпримки виділено 4.5 млрд. грн.»

Крім того в другій панелі про приклади регіональної підтримки аграріїв у Львівщині розповів Віталій Загайний, заступник голови Львівської обласної державної адміністрації. 

Всі переваги програми кредитування 5/7/9 в контексті ринку землі висвітлив Андрій Гапон, Виконавчий директор Фонду розвитку підприємництва.

Що заважає, а що спонукає банки кредитувати фермерство, — розповіла  Марія Колганова, Голова проектного офісу Незалежної асоціації банків України.

Чому з відкриттям ринку землі зросте ринок аграрних розписок і як використовувати цей фінансовий інструмент розтлумачив Сергій Козлов, Член правління Agroprosperis Bank.

А про грантові можливості  USAID АГРО поділився даними   Микола Гриценко, Керівник напрямку «Розвиток ринкової інфраструктури» проєкту USAID АГРО.

IV Агрополітичний форум відбувся в рамках “33-ї Міжнародної агропромислової виставки AGRO 2021”. Організаторами є Агро- Продовольча Рада, Всеукраїнський Конгрес Фермерів та Всеукраїнська асоціація громад. У другій секції обговорювали інструменти фінансування аграріїв.